آموزش وردپرس
خانه / کاغذدیواری در مقابل رنگ آمیزی

کاغذدیواری در مقابل رنگ آمیزی

آیا تصمیم دارید تا دیوار های خونتون رو روانکاری کنید اما مطمعن نیستید که از کاغذدیواری استفاده کنید یا از رنگ آمیزی؟ در بخش زیر می تونید مزایا و معایب هر گزینه رو پیدا کنید. بخاطر داشتن اینکه مجبور نیستید کدوم رو انتخاب کنید حائز اهمیت هست. بسیاری از فضاهایی که طراحی قشنگی دارن هم از رنگ آمیزی و هم از کاغذدیواری درش استفاده شده. پس از در نظر گرفتن کلیه فاکتورها، ما به این باور می رسیم که شما تصمیم دارید تا کاغذدیواری، رنگ، طرح و یا هر چیز دیگه ای رو به اتاق اضافه کنید و تنها به رنگ آمیزی اکتفا نمی کنید که اینکار می تونه آپشن کم هزینه تری باشه. اگر که به دنبال یک رنگ مشخص یا به دنبال آپشنی برای تغییر یکباره رنگ ها هستید، بایستی از کاغذدیواری رنگی استفاده کنید. با جزییات لامسه ای و یک ده ها هزار å زیبا و طراحی هایی که تصمیم دارید انتخاب کنید این گزینه بهترین انتخاب هست.

طومار خاکستری

مزایای کاغذدیواری

مدت زمان استفاده از کاغذدیواری به 15 سال پیش برمی گرده که کم هزینه بودنش اون رو خیلی برجسته ساخت. کلا پذیرفته شده که کاغذدیواری های آویز کارشون سه دقیقه بیشتر از رنگ آمیزی طول میکشه. کاغذدیواری خیلی راحت و نرم به دیوار ها میچسپه و سطح رو خیلی بی نقض نشون می ده. همچنین میشه گرما، عمق و شمایلی رو به اتاق اضافه کرد که رنگ آمیزی یکنواخت بنظر نیاد. طرح های زیبا، بافت های منظم، و رنگ های زیبا دارای تاثیر قابل توجهی بر دکور یک اتاق هست. کاغذدیواری رو فقط میشه طبق اون ویژگی که دیوار داره بکار گرفت.

نور

معایب کاغذدیواری ها

فرآیند بکار گیری کاغذیدیواری روی دیوار ها بیشتر مواقع زمان‌برتر هست تا رنگ آمیزی. پس اگر تصمیم دارید تا تغییراتی ایجاد کنید، می تونید خیلی راحت اون رو رنگ آمیزی کنید یا کاغذدیواری متفاوتی رو بکار بگیرید. منظره بسیاری از کاغذدیواری های امروزی ممکنه به چشم قشنگ نیاد، آویزون کردن اشیا قبل از نصب کاغذدیواری چیز مهمی هست که باید بدونید. ما همچنین یک بخش کمکی FAC رو تو بخش جدا کردن کاغذدیواری داریم.

مزایای رنگ آمیزی

رنگ آمیزی می تونه کم هزینه باشه و انجام دادن اون خیلی سادس. اکثر افراد می تونن خودشون رنگ آمیزی رو انجام بدن و فقط وسایل مورد نیازش رو خریداری کنن. علاوه بر این، اگه از رنگ اصلی خسته شدید، رنگ آمیزی یا کاغذدیواری می تونه تنوع جالبی به کارتون بده.

رنگ آمیزی

معایب رنگ آمیزی

رنگ آمیزی تنها یک رنگ رو در یک طیف محدود از ناخالصی های براق فراهم میاره. کاغذدیواری نیز از طرف دیگه نظم خیره کننده ای رو با انتخاب باورنکردنی چیزهای زیبایی مثل مروارید، مرکب های صمغ دار، چرم، ژلاتین، مهره و ورق، بافت های ابریشمی و پوشش چمن مانند طبیعی می بخشه. رنگ آمیزی نیز ارزان هست، بنابراین شما بایستی اغلب مواقع خودتون کار رنگ آمیزی رو انجام بدید. رنگ آمیزی زیادی روی دیوار ها نمای دیوار ها رو شلوغ میکنه و ممکنه روی مبل، کفپوش های سقف و یا اسباب اثاثیتون پاشیده بشه. منوط به نوع رنگ آمیزی که انتخاب می کنید، رنگ آمیزی نسبت به اون چیزی که فکر می کنید سریعتر خشک میشه و معمولا یک حرفه ای این کار رو باید انجام بده، بنابراین احتمالا خودتون نتونید این کار رو بکنید. رنگ آمیزی های روغنی رو نیز زمانی میشه انجام داد که گرمای کمی توی محیط باشه. اگر که رنگ آمیزی قبلی به ده سال قبل برگرده، شانس بیشتری دارید تا رنگ آمیزی مجدد رو راحت تر انجام بدید.

پیشنهاد ویژه: دانستنی ها درباره کاغذ دیواری

منابع:

مجله دکوراسیون داخلی آیدی کالا

فروشگاه کاغذ دیواری آیدی کالا

مشاوره تخصصی دکوراسیون داخلی آیدی کالا

 

کاغذدیواری در مقابل رنگ آمیزی